Kontaktuppgifter till konstskolan

Etiketter

KulturBarnfamiljerInvandrareUnga

På den här sidan hittar du kontaktuppgifter till kontoret, lärarna och våra verksamhetsställen.

Eläinpiirroshahmoja.

Bild: Vanda Konstskola.

Skolans kontor

PB 4507, 01030 Vanda stad
Besöksadress: Violvägen 15, 01300 Vanda

Öppettider: mån.–fre. kl. 9.00–11.30 och 12.30–16.00

kuvataidekoulu@vantaa.fi

Telefonbetjäning vardagar under läsårets verksamhetsstider:
mån.–fre. kl. 9.00–11.30 och 12.30–14.30

Lärare

Lärarnas e-postadresser har formatet fornamn.efternamn@vanda.fi. Undantagen är mira.caselius@protonmail.com, tomas.derita@vantaa.fi, sini.anttilarodriguez@vantaa.fi och annamari.makelasaares@vantaa.fi, veera.s.tamminen@gmail.com, katja.torn@gmail.com

  • Anttila-Rodriguez Sini
  • Caselius Mira
  • De Rita Tomas 
  • Humaloja Tiina
  • Leppälä Tuire
  • Leskinen Kati
  • Martiskainen Riikka-Liina
  • Mäkelä-Saares Annamari 
  • Niska Heli
  • Palmujoki Marja
  • Sakara Hanna
  • Tamminen Veera
  • Torn Katja
  • Wickholm Eija, skolbiträde

Styrelse

Rektor Juha Saari
043 825 3756
juha.saari@vantaa.fi

Ledande lärare Marja Juutinen
050 312 1947
marja.juutinen@vantaa.fi

Sekreterare för studentadministrationen, elevärenden (ej fakturor) och kursanmälningar
Riitta-Mari Laakkonen
043 8266 709
riittamari.laakkonen@vantaa.fi

Sekreterare för studentadministrationen Paula Kapanen, elevavgifter, ekonomi- och personalfrågor
040 6429 089
paula.kapanen@vantaa.fi

Verksamhetsställen

 

Aurinkokivi skola, Kivistö
Kartanonkoski skola, Herrgårdsforsen
Kulturcentrum Orvokki, Dickursby
Lumo, Korso
Myyrmäkitalo, Myrbacka