Yhteystiedot Kuvataidekoulu

Asiasanat

KulttuuriLapsiperheetMaahanmuuttajatNuoret

Tältä sivulta löydät toimiston, opettajien ja toimipisteiden yhteystiedot.

Eläinpiirroshahmoja.

Kuva: Vantaan kuvataidekoulu.

Koulun toimisto

PL 4507, 01030 Vantaan kaupunki
Käyntiosoite: Orvokkitie 15, 01300 Vantaa

Aukioloajat: ma-pe klo 9.00–11.30 ja 12.30-16.00

kuvataidekoulu@vantaa.fi

Puhelinpalveluaika arkisin lukuvuoden toiminta-aikoina:
ma-pe klo 9.00–11.30 ja klo 12.30–14.30

Opettajat

Opettajien osoitteet ovat muodossa etunimi.sukunimi@vantaa.fi. Poikkeuksia ovat mira.caselius@protonmail.com, tomas.derita@vantaa.fi, sini.anttilarodriguez@vantaa.fi ja annamari.makelasaares@vantaa.fi, veera.s.tamminen@gmail.com, katja.torn@gmail.com

  • Anttila-Rodriguez Sini
  • Caselius Mira
  • De Rita Tomas 
  • Humaloja Tiina
  • Leppälä Tuire
  • Leskinen Kati
  • Martiskainen Riikka-Liina
  • Mäkelä-Saares Annamari 
  • Niska Heli
  • Palmujoki Marja
  • Sakara Hanna
  • Tamminen Veera
  • Torn Katja
  • Wickholm Eija, kouluavustaja

Hallinto 

Rehtori Juha Saari
043 825 3756
juha.saari@vantaa.fi

Johtava opettaja Marja Juutinen
050 312 1947
marja.juutinen@vantaa.fi

Oppilashallintosihteeri, oppilasasiat (ei laskut) ja kurssi-ilmoittautumiset
Riitta-Mari Laakkonen
043 8266 709
riittamari.laakkonen@vantaa.fi

Oppilashallintosihteeri Paula Kapanen, oppilasmaksut, talous- ja henkilöstöasiat
040 6429 089
paula.kapanen@vantaa.fi

Toimipisteet

Aurinkokiven koulu, Kivistö
Kartanonkosken koulu, Kartanonkoski
Kulttuurikeskus Orvokki, Tikkurila
Lumo, Korso
Myyrmäkitalo, Myyrmäki